دوره حضوری امام شناسی کاربردی

دوره آموزشی امامت

موضوع اصلی این دوره بحث امامت است که یکی از پنج اصل اعتقادی است. هدف ما از بحث امامت، امام شناسی است؛ امامت یک اصطلاحی است که در علم کلام خیلی روی آن بحث شده است اما ما در این دوره تنها به امام شناسی می پردازیم و قصدمان این نیست که به تمام موضوعات امامت که تاکنون در میان علما مطرح شده است به صورت دایرة المعارفی بپردازیم. ما در این بحث اصلا دغدغه این را نداریم که تمامی موضوعاتی که در امامت به آن پرداخته شده را مطرح نماییم.

علاوه بر این رویکرد ما در این بحث احتجاجی و در مقام پاسخگویی به شبهات نیز نیست. نمی خواهیم یکی پس از دیگری به پاسخگویی شبهات بپردازیم؛ البته می دانیم که برای پاسخ به هر شبهه ای می بایست کل بحث را مسلط باشیم اما متاسفانه امروزه کسانی هستند که بدون علم و بدون ذره ای مطالعه به دنبال شبهات می روند؛ مثلا کسی که اهل مطالعه تاریخ نیست در ایام محرم به دنبال شبهات آن می رود بدون اینکه اساسا بحث تاریخی محرم را تاکنون به صورت کامل مطالعه کرده باشد. البته ما شبهات امامت را دیده ایم لذا بحث را به گونه ای مطرح خواهیم کرد که بسیاری از شبهات اساسا مجالی برای طرح شدن پیدا نکنند.

تذکر به این مطلب مهم است که ما نمی گوییم پاسخ به شبهات و یا ارائه بحث امامت به صورت دایرة المعارفی کار صحیحی نیست؛ بلکه معتقدیم هر کسی متکفل امری است و ما نیز امروز عهده دار پاسخ به شبهات نیستیم علاوه بر اینکه تقریبا قریب به اتفاق شبهات امامت پاسخ داده شده و با جستجویی ساده در فضای مجازی، قابل دسترسی است.

در امام شناسی، می توانیم بحث را به گونه ای پیش ببریم که آخر هر جلسه چند اصطلاح و چند روایت یاد بگیریم؛ اما ما هدفمان این نیست بلکه می خواهیم بحث کاربردی باشد به گونه ای که آخر هر جلسه متوجه شویم آن بحث به کدام دردمان می خورد و چگونه زندگی ما را تغییر می دهد. نمی خواهیم معلوماتمان زیاد شود بلکه می خواهیم ان شاء الله با عنایت خدای متعال معرفتمان زیاد شود.

با ما همراه باشید…

 

شروع

۶:۰۰ ب.ظ

شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۶

پایان

۸:۰۰ ب.ظ

شنبه, ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶

آدرس

35.6922652,51.4064835